Czy wymiar kuwety dla kotów ma znaczenie?

20 września 2018 Off By Przemek Kowalski

Kuweta dla kota

Koty niewychodzące pożądają własnej kociej kuwety w swym mieszkaniu. Warto wyselekcjonować właściwą kuwetę dla kotów, by i kotki oraz ludzie zamieszkujący z kotami czuli się komfortowo.

Najkorzystniejsze środowisko dla kuwety

Przed kupnem, czy wytworzeniem kuwety dla kotka, należałoby uprzednio ustalić gdzie ona będzie stała, bo od tego może prawdopodobnie zależeć jej układ oraz wymiary. Kuweta dla kotka może gościć w rogu, czy za czymkolwiek, np. za muszlą klozetową, albo między np. wanną, oraz pralką. Kuweta może być wielce wyrafinowana i także nowatorska o dziwacznym typie np. kapsuły i dodatkowo tworzyć chociażby ozdobę naszej toalety. Są kuwety ze wyjątkowymi dziurkowanymi progami, na których kociak przechodząc wyciera łapki i nie roznosi żwirku po całym domu. Należy, jednak pamiętać, iż kuweta dla kotów, choćby przy najstaranniejszym pamiętaniu o czystość i także higienę, jest pojemnikiem na odchody i nie zamierzamy jej umieścić w kuchni, sypialni, holu, bądź pokoju, gdzie się kręcą i pracują ludzie. Perfekcyjnym środowiskiem, gdzie może pozostać kuweta dla kota stanowi ubikacja, albo dowolne ustronne lokum gospodarcze, sąsiadujące z ogrodem, może to być także ubikacja, w której znajduje się muszla klozetowa.
kup kuwetę dla kota online https://www.krakvet.pl/kuwety-lopatki-dla-kotow-c-385.html

Gabaryty kuwety

Kotek będzie chętnie korzystał z kuwety, jeżeli jest ona czysta, często czyszczona, jest w niej suchy piach, czy żwirek, którym kotek potrafi przykryć własne nieczystości, no i jest elegancka. W kuwecie nasz kot powinien mieć opcję swobodnie się obrócić, wyselekcjonować miejsce i także pogrzebać łapką. Zakończenie krawędzi kuwety nie może być ani zanadto niskie, ani zbytnio duże. Zbytnio niewysoki rand kuwety będzie okazją rozsypywania się żwirku po posadzce, ale zbyt duży – przeszkodzi naszemu kotu wpadanie do środka. Nietrafnie zaadaptowana kuweta dla kotów może spowodować, że nasz kociak może się w ogóle obrzydzić do użytkowania z niej oraz na przykład załatwiać nieopodal – na posadzce, dokładając nam kupę specjalnej roboty.

Kuwety kryte, z osłoną

Kuwety – pudełka, posiadające pokrywkę górną posiadają ową właściwość, że niesłychanie doskonale osłaniają przed wywalaniem się piasku, blokują również w jakimś stopniu zapachy plus chronią nieeleganckie widoki kocich nieczystości. Po wyczyszczeniu, potrafią jeszcze służyć za pudła transportowe. Należy jednak podnosić, czy zdejmować zewnętrzną klapę dla precyzyjnego posprzątania wnętrza kuwety stosunkowo często.

Okresowe sprzątania

Istotne jest rozpoznać jakże cyklicznie pragniemy poczynić gruntowne porządki w kuwecie. Czasami raz w miesiącu, doskonale jest wyeliminować wszystko z kuwety. Całą kuwetę umiejętnie wyszorować szczoteczką i także szarym mydłem, wolno jeszcze wyparzyć podłoże oraz ścianki kuwety wrzątkiem. Wszelkie najbliższe sąsiedztwo kuwety również zasługuje na porządne pozamiatanie i dodatkowo spłukanie. Jeżeli kuweta przebywa w pobliżu innych, licznych przedmiotów, prawidłowo jest również i je zdezynfekować. Z pewnością planujemy posiadać koło kuwety łopatkę do przenoszenia kupek i miotełkę do sprzątania rozsypanych ziaren piasku. Do odnowionej kuwety super będzie dosypać nowy piach, albo żwirek.
Nasze koty odwdzięczą się nam z pewnością własną kocią uciechą i dodatkowo wyjątkową formą. I doskonale podtrzymana, znakomita kuweta dla kotów – to wówczas niezauważalna i także nieodczuwalna nosem kocia kuweta, w jakiej kot czuje się pewnie, bezproblemowo i dodatkowo czysto.