Drapak dla kotów – najważniejsze wskazówki

17 września 2018 Off By Przemek Kowalski

Drapak dla kota – jaki wybrać?
Kotki posiadają szpony, które nie pilnowane rozpoczynają męczyć oraz sprawiać ból. Więc którykolwiek z nich posiada naturalną potrzebę drapania dzięki której ostrzy sobie pazury oraz przy możliwości oznacza prywatny teren. Przy uśmierzaniu tej zdrowej kociej potrzeby szczególnie odczuwają meble, które w oczach kota doskonale przydają się do owego zajęcia. Właściciele kotków przeważnie nie wiedzą jakże ochronić własne sprzęty przed destrukcyjnymi pazurami domowych podopiecznych, starają się w jakiś sposób je odzwyczajać od drapania foteli bądź nowymi środkami dbać o swój dobytek. A rozwiązanie istnieje dużo prostsze. Starczy zastanowić się nad nabyciem drapaka dla kota. Na rynku zoologicznym znajduje się masa rodzajów drapaków dla kotów. Jak więc zakupić ten przydatny?
twoje meble są zniszczone przez kota? zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html
Przede wszystkim trzeba przystosować drapak do lokum w którym żyjemy. Jeśli posiadamy sporo miejsca na jakiej umiemy położyć kolejny przedmiot drapak dla kota w formie stojącej będzie najtrafniejszym rozwiązaniem. Niniejszego wariantu drapak dla kota jest bardzo trwały, natomiast te wysoce rozbudowane (np. piętrowe spośród różnego rodzaju budkami, leżankami, kolejnymi zabawkami itp.) będą, prócz pełnienia swojej podstawowej funkcji, także wspaniałym miejscem do zabaw dla twojego kotka Jeżeli posiadamy miniaturowe mieszkanie ciekawszym wyjściem będzie drapak dla kota do powieszenia na ścianach albo drzwiach. Taki drapak dla kota zaprząta dosyć niewiele pomieszczenia a wolno go umieścić np. na drzwiach, jakie kot notorycznie niszczył w ów sposób je broniąc.
Drapak dla kota musi być dodatkowo dopasowany do jego wielkości. Kupienie mini drapaka dla dorosłego kota potrafi spowodować, iż pupil będzie go wywracał przy jakiejkolwiek próbie wykorzystania oraz tymże samym się nim znuży i dodatkowo wróci do niszczenia mebli. Wystarczy zatem właściwie dopasować drapak dla kota do jego wielkości ażeby mógł on spełniać znane powołanie.
Drugą sprawą na którą należy zwrócić roztropność zakupując drapak dla kota jest wyrób z jakiego jest przygotowany. Najczęściej przygotowany jest z sizalem więc włóknem agawy, natomiast niektóre z owych bogatszych zamiast sizalu posiadają trawę morską. Kolejne elementy drapaków najczęściej przygotowane są z drewna czy wikliny, a pola dane do odpoczynku obite lekkim materiałem i wypełnione gąbką. W niniejszym wypadku wybór uwarunkowany jest od możliwości pieniężnych kupującego.
Przed kupnem drapaka dla kota należy zastanowić się również którą rolę będzie spełniał. W wypadku gdyby ma tylko działać do drapania wtedy starczą najnormalniejsze drapaki stojące bądź poziome, tymczasem skoro ma pełnić dodatkowe funkcje (takie jak miejsce do spania bądź zabawy) rozważniej będzie zakupić ich rozbudowane wersje.
Na rynku istnieje ogrom drapaków danych dla oryginalnych kociąt. Ich dobór nie powinien sprawiać za wielu dylematów przeważnie wówczas jeśli dokładnie rozumiemy czego żądamy od nabytego drapaka. Jeżeli zależy nam wyłącznie na protekcji mebli i dodatkowo nie mamy za mnóstwo miejsca wystarczy normalny drapak prosty lub poziomy. Jeśli chcemy aby drapak dla kota stanowił również miejscem do zabaw i odpoczynku a przy tym wyglądał elegancko możemy rozglądnąć się za bogatszymi, ogromnie rozbudowanymi wersjami. Niezależnie od tego który drapak dla kota dobierzemy należy pamiętać, że do każdego spośród nich kotek wpierw musi się przyzwyczaić i dodatkowo przysposobić do czego służy.