Klatka dla chomika – najistotniejsze nowości

26 września 2018 Off By Przemek Kowalski

Klatka dla świnki morskiej – co winna posiadać

Klatka dla świnki morskiej jest wówczas, jak każdy wie, obowiązkowy element każdej wyprawki. Na rynku widoczne są różne rodzaje klatek spośród których którykolwiek właściciel odszuka coś perfekcyjnego dla naszego kotka. Należy jedynie myśleć, by klatka dla świnki morskiej posiadała właściwy rozmiar i także była przewiewna. Problem zaczyna się w momencie jak gospodarz chce dokupić do klatki dowolne nadzwyczajne akcesoria. Częstokroć bowiem nie wie co sprawdzi się u świnek morskich, zaś z czego mądrzej będzie odpuścić. W tym artykule spróbujemy przedstawić najistotniejsze punkty wyprawki dla świnki morskiej i ich krótką relację.
zobacz najlepsze psie zabawki na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-psow-c-95.html

Głównym punktem wyprawki, który należy nabyć jest idealna ściółka. Owy towar jest potrzebny po toż ażeby klatka dla świnki morskiej nie emitowała przykrego aromatu i by była przyjemna dla gryzonia. Warto kupić towar określony tylko dla gryzonii czy królików.

Środowisko do spania i wypoczynku

Jak dobrze znamy świnki morskie są mało aktywnymi zwierzętami. Żądają jednakże miejsca w jakim będą potrafiły się skryć i także poleżeć. Doskonale do tejże roli nadają się różnorodnego rodzaju legowiska i także budki dzięki którym klatka dla świnki morskiej stanie się o wiele bardziej wyjątkowa.

Innym produktem dzięki któremu klatka dla świnki morskiej będzie coraz bardziej efektowna są różnego typu hamaki. Są doskonałym wyjściem dla świnek morskich, które kochają subtelne bujanie. Należy jednak wspominać, ażeby dać hamak na takiej wysokości, ażeby świnka potrafiła bez problemu na niego wejść.

Poidło plus misa na karmę

Obligatoryjnymi elementami, jakie powinny znaleźć się w każdej klatce dla świnki morskiej są różnorodnego typu poidła i miski na posiłek. Na rynku można odszukać dużo towarów dokonujących owe funkcje. Jeżeli chodzi o poidło najznakomitszym rozwiązaniem będzie położenie w klatce specjalnej flaszki uwieńczonej metalowym „ustnikiem”. Takie poidło jest proste do utrzymania w czystości natomiast dzięki odpowiedniej pojemności potrafi zapewnić twojemu podopiecznemu dostęp do wody przez dłuższą chwilę. Jeżeli chodzi o miseczki najdoskonalszym wyjściem będą produkty ceramiczne, jakie są nie tylko łatwe do podtrzymania w czystości, jednak również i wytrzymałe na zniszczenia (w przeciwieństwie do ich plastikowych odpowiedników, które mogą zostać zepsute przez zęby świnki morskiej).

Świnki morskie są całkiem spokojnymi stworzeniami zaś ich szczególnymi zajęciami stanowi przede wszystkim kołysanie się o czym wspomnieliśmy już wcześniej. Zatem każdego rodzaju pięterka, kołowrotki plus tym podobne zabawki zupełnie nie sprawdzą się u świnek morskich.

Kończąc uzupełnienie wnętrza klatki dla świnki morskiej wyjątkowo nie jest aż na tyle skomplikowane jakby mogło wydawać się na wstępie. Wystarczy przydatna ściółka, poidełko i dodatkowo miseczka do pokarmu oraz właściwy domek i dodatkowo hamaczek na którym gryzoń będzie mógł bezpiecznie odsapnąć. Stanowi więc to absolutny „must have” w dowolnej wyprawce dla świnki morskiej. Poza tym w ofercie sklepików zoologicznych odkryjemy również sporo różnych dodatków dodatkowych takich jak transportery czy szelki, tymczasem sprawdzą się one efektywniej poza klatką aniżeli bezpośrednio w niej. Również znaczące staje się wyposażenie się w tzw. przyrządy kosmetyczne dla świnek morskich czyli szczotki, grzebyki również obcinaczki do pazurów, ale dodatkowo są to artykuły kumulowane za klatką.