Najwłaściwsze urządzenia dla kotka, które bezwzględnie musisz mieć!

26 września 2018 Off By Przemek Kowalski

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Pewno każdy chociaż raz spotkał pupila, który napiętymi łapami drapie pewien przedmiot. W domu wielokrotnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a chociażby dywan. Mówimy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród codziennych rzeczy, jaką musi robić każdy młody kot. I nie chodzi tutaj akurat o ostrzenie szponów, gdyż pazury każdy kotek ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach emitują zapach, którym pupil oznacza swoje terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w celu poinformowania, iż to jego teren. Jeśli pupil wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwoli ocalić przed uszkodzeniem nasze meble.
dobre zabawki dla kota tylko tutaj

Drapaki dla kotka dostarczają naszym pupilkom komfort, są wielce niezbędne szczególnie kotom przebywającym zwykle w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy jeszcze do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na bardziej poszerzonych drapakach ma szansę do mocno złożonych rozrywek. Idealnie jest jak najwcześniej przyzwyczaić kotka do drapaka, żeby uratować przed zadrapaniem fotele lub leżankę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są właściciele, stąd ofiarą może paść kanapa w salonie. Kotki kochają także oznaczać swoje miejsce nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne inne stworzenie, na przykład wyjątkowego pupila.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie znajdowaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najlepsze, ustawione w niekorzystnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kota dobrać?
W sprzedaży są dostępne rozmaite rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia a może służyć kotu jak komfortowe miejsce do drzemki. Jest to najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Atrakcyjne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego filaru, postawionego na podkładce prosto czy ukośnie, owiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi albo być przyczepiony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być dopasowany do wielkości kota. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku rozmaitych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, a dodatkowo drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest szalenie obszerna, mają one najbogatsze kształty, mają inne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym gustem także upodobaniami kota. Jeżeli kot kocha dużo odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest ruchliwy i dodatkowo uwielbia skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie