Poznaj najważniejsze przybory dla Twojego pieska, które pragniesz mieć!

21 września 2018 Off By Przemek Kowalski

Sportowe szelki dla psiska

Z psem możemy ćwiczyć rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to wówczas być od razu profesjonalny wysiłek, biegać bądź jeździć na rowerze możemy z psem rekreacyjnie. Do tego potrzebne będą określone, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla pieska posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, plus krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla czworonoga wykonane są tak, ażeby umożliwić pieskowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej wyczerpujących sportów można stosować szelek dla psiaka zaprzęgowych, jednak lepiej jest stosować wyjątkowe szelki poświęcone do biegania z pieskiem albo jazdy na rowerze.
kliknij tutaj i zamów najlepsze psie legowisko

Firma Non-stop Dog Waer wytwarza prócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są to szelki dobrze dobrane do formy psa, zapewniają ochronę szyi oraz pleców. Nie porywają się w czasie biegu i nie wywołują zranień. Szelki dla psiaka Line mogą być przydatne także na co dzień, szczególnie do wyczerpujących spacerów. Są to wówczas szelki przydające się znakomicie do dogtrekkingu.
Następne sportowe szelki dla pieska to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Stanowi więc to złączenie tradycyjnych szelek rodzaju guard i także uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla czworonoga też wspaniale sprawdzają się w dogtrekkingu, chociaż można uprawiać w nich amatorsko inne sporty. Szelki Speed można nadzwyczaj dobrze dopasować do wymiarów pieska, mają dwa punkty regulacji. Szelki ustawiają równomiernie siłę, z którą psiak szarpie, zezwalając mu na przyjemną i także skuteczną pracę oraz wolność ruchów. Szelki dla psa Speed są bezpieczne i dodatkowo elastyczne, posiadają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, niedaleko obroży, służy do mocowania psiaka na spacer, pozostałe do przypinania w czasie biegu, jazdy na rowerze lub dalekiej podróży.

Marka Sali produkuje też tradycyjne szelki dla czworonoga „norweskie”, które dodatkowo sprawdzają się przy ćwiczeniu amatorskich sportów z psiakiem. Dedykowane są dla psiaków, które za intensywnie nie ciągną i właściwie postępują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psa sportowe to wówczas również Front Range marki RUFFWEAR. Są to wówczas też uniwersalne szelki, wolno zakładać je pieskowi na ciągłe spacery, oraz również używać przy wykonywaniu rekreacyjnie sportów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są banalne w regulacji i dodatkowo bezpieczne, ich korzyścią jest również natychmiastowe i także bezproblemowe zakładanie i ściąganie. Posiadają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co zwiększa bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, plus kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli pragniemy uprawiać sport z psem musimy wybrać dla niego adekwatne, wygodne i także zaadaptowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.