Silikonowy żwirek dla kotka – wszystko, co potrzebujesz wiedzieć

26 września 2018 Off By Przemek Kowalski

Żwirek dla kota

Żwirek dla kota to zatem niezastąpione wyposażenie kuwety. Istnieją odmienne typy żwirków dla kotów. Jakikolwiek z nich przydaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i krytej. Żwirek dla kotów posiada taki defekt, iż niestety nie wolno do końca zapobiec jego rozsypywaniu niedaleko kuwety oraz rozsiewaniu po domu przez kotka.
kup kotu najlepszy żwirek silikonowy https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla pupila?

Najprościej jest do kuwety wsypać po prostu zwykły piasek. Ale na rynku są widoczne różnorakie żwirki dla kota, o wiele przyjemniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają standardowy piasek. Są prawidłowe dla kotów, które niejednokrotnie idą na zewnątrz i przepadają kopać w ziemi. Takie kotki potrzebują posiadać w kuwecie coś znajomego.

Jednakże taki żwirek dla kotów niesłychanie niespodziewanie zaczyna brzydko pachnieć, gdyż nie ma szansy oddzielenia żwirku zabrudzonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy formę małych kamyczków. Im te kamyczki są mocniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Jednak tenże większy oraz grubszy jest niewiele skuteczny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, jaką można prędko usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe albo aromatyczne. Zestaw zapachów jest znaczny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, dobre żwirki dla kota bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe powstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyrzucać nieczystości na bieżąco, natomiast wszystek żwirek wymieniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla kotów jest szalenie dobry.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, ażeby woda z moczu prędko odparowała. Niesamowicie ciekawe żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek prawidłowo łagodzi smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą jest to zatem, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków rozprzestrzenia się po mieszkaniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to wówczas na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne nadzwyczajne pochłaniacze smrodu i także neutralizatory, które można włączać w niewielkiej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od absorberów, iż mają także zalety dezynfekujące.